Strona główna | Neisse University, studia w języku angielskim
 

Uniw­­er­sytet NY­SA, studia w języku angielskim

Polit­ec­hnika Wrocławska współtworzy wyjątkowy, międzynarodowy projek­t – Neisse University (Uniwersytet NYSA), którego nazwa pochodzi od rzeki łączącej 3 kraje Europy. Są to 3-letnie st­udia licencjackie z językiem wykładowym angielskim, gdzie 1. rok studiów odbywa się w Czechach,  kontynuacja 2. roku odbywa się  w Pols­ce­, a  3. ro­k studiów w Niemczech i kończy się pracą dyplomową wraz z uzyskaniem stopnia „bachelor degree“. Absol­wenci tych studiów są przygotowani do aplikowania o pracę we wszytkich krajach świata.

Nie jest kon­ieczne, żeby „twój angielski“ już na starcie był „doskonały“. Przed rozpoczęciem studiów zostaniesz zaproszony do spędzenia miesiąca na bezpłatnym intesywnym kursie nauki.

Celem tych studiów jest przede wszystkim zdobycie przez absolwentów wiedzy i zawodowych umiejętności, ale także irozwój kulturowy i przygotowanie do „poruszania się“ w dzisiejszym skomplikowanym świecie pełnym różnorodności, wzajemnych relacji i zależności.

 

Informacja dla kandydatów

Uniwersytet NYSA jest swoistego rodzaju „generatorem“ stwarzającym wiele okazji i możliwości na przyszłość. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, to przeczytaj opinie swoich starszych kolegów w: Pozytywne opinie naszych absolwentów.

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu studiów w Uniwersytecie NYSA powinieneś zadać sobie następujące pytania:

  • Czy szukasz uczelni z językiem wykładowym angielskim i czy chciałbyś mówić płynnie po angielsku?
  • Czy preferujesz studiowanie na uczelni, która ma także na uwadze rozwój twojej osobowości?
  • Czy uważasz, że posiadanie przyjciół i doświadczeń na całym świecie może być niezapomnianą przygodą?
  • Czy twoim celem jest zdobycie dobrze płatnej pracy? Z doświadczeń naszych absolwentów wynika, że możesz oczekiwać średniej miesięcznej płacy około 7800 zł już 3-4 lata po studiach. Więcej in­formacji znajdziesz w tym raporcie strona 13.
  • Czy chcesz uzyskać naprawdę mocne punkty do twojego CV, które zainteresują nawet takie korporacje jak Google?

 

Jeżeli chociaż na jedno z pytań Twoja odpowiedź brzmi „TAK”, to Neisse University jest właśnie dla Ciebie.

  • A może chcesz studiować tylko na takiej uczelni, która umożliwi jedynie spędzanie nieograniczoną ilość czasu w klubach i pubach? – niestety, nie jest to Uniwersytet NYSA.

Studia w języku angielskim

Oficjalnym językiem w Uniwersytecie NYSA jest angielski. Jest to język wykładów, dyskusji i zadań domowych, czyli studia prowadzone są w 100% w języku angielskim.

Nasza grupa studencka jest międzynarodowa i dlatego będziesz komunikował się w tym języku codziennie. Swoje umiejętności rozmowy w angielskim będziesz cały czas „szlifował“ nie tylko na unwersytecie, ale także w pubach i na wycieczkach. W naszej grupie mieliśmy już studentów prawie ze wszystkich kontynentów: Europy, Afryki, Azji i Ameryki.

 

Wspaniałe studia w 3 krajach

Uniwersytet NYSA aktualnie oferuje jeden kierunek do studiowania. Największy nacisk kładzie się tu na informatykę i na zarządzanie (zawierającą ekonomię, komunikację i retorykę). Celem jest zapewnienie zrównoważonego połączenia „twardych“ jak i „miękkich“ umiejętności naszym absolwentom. Szczegółową informację uzyskasz w przewodniku studiów (szukaj study guide poniżej).

 

Kompletny PDF przewodnik studiów do pobrania tutaj >>>

1. rok studiów rozpoczniesz w Czechach na Uniwersytecie Technicznym (Technical University) w Libercu. Miasto to jest znane ze sportów zimowych i „szampańskiego“ stylu życia studentów w tamtejszych kampusach. 2. rok studiów będziesz kontynuować w Polsce, na Politechnice Wrocławskiej, w części uzdrowiskowej Jeleniej Góry – Cieplicach, w XVIII-wiecznym pałacu Schffgotschów, do którego przylega przepiękny pałacowy ogród . Ostatni, 3. rok studiów, spędzisz w Niemczech na Uniwersytecie Nauk Stosowanych (University of Applied Science) w Görlitz. Miasto jest znanym centrum kulturalno-historycznym w swoim regionie. Ten rok obejmuje także obowiązkową 3-miesięczną praktykę w zagranicznej firmie.

 

Odborna zahranicni staz

Praktyka w obcym kraju ­

Wielką zaletą naszych studiów w Uniwersytecie NYSA są obowiązkowe 3-miesięczne praktyki. Każdy student odbywa je  w obcych krajach. Dotychczas nasi studenci odbywali je w 20-kilku krajach, m.in. w Japonii i w USA. Praktyki te wzbogacają was w wyjątkowe doświadczenia zawodowe, które będzie bardzo pomocne przy waszych przyszłych staraniach o pracę.

 

Wybór kraju dla odbycia praktyki zależy tylko od was. Większość praktykę odbywa w Niemczech, ale część także w różnych, innych krajach świata.

 

­Studia z perspektywą

Studia na Uniwersytecie NYSA są otwarte prawie dla każdego. Według naszych doświadczeń większość absolwentów kontynuuje również studia magisterskie w różnych krajach, gdzie językiem wkładowym jest również angielski. Wybierają oni wtedy najczęściej takie kierunki jak zarządzanie, ekonomia, IT etc.

Nasi absolwenci zajmują mocną, wysoką pozycję na rynku pracy. Już po ukończeniu studiów licencjackich bardzo często otrzymują  dobrze płatne posady, kierują międzynarodowymi zespołami lub pracują w „konsultingu“ (głównie w IT).

Koszty studiów

Mamy nadzieję, że oceniacie nasze studia jako interesujące. W związku z tym możecie nieco obawiać się prawdopodobnych wielkich kosztów studiowania. Nic z tego! Wszyscy obywatele Unii Europejskiej studiują w ­Uniwersytecie NYSA całkowicie za darmo!

Jak aplikować na Uniwersytet NYSA

Aplikuj tutaj.

Słowa kluczowe

Uniwersytet Nysa, studia w języku angielskim, studia po angielsku ­

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty